Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

6

Şubat
2014

Kişisel Blog Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, İnternet, Webmaster  |  Yorum: Yok  

blogKişisel bir blogunuz var mı? Eğer cevabınız hayır ise, “siz de kendinize bir blog açmayı düşünüyor musunuz?” diye soralım. Hâlâ daha başlamadıysanız hemen bir yerinden başlayarak ilk adımınızı atın. İlla çok profesyonel, çok mükemmel bir şey yapmam gerekiyor diye de endişelenmeyin. Sadece kendiniz olun, çünkü bu adı üstünde kişisel blog!

Biraz heyecanlı bir giriş yaptıktan sonra yazımızın konusuna da yavaş yavaş girelim. Evet, gerçek hayatımızla internet yaşamımız ortak şekilde ilerliyor. Günümüzde her imkan önümüze getirilirken bu imkanlardan faydalanmayı da bilmek lazım. Eğer siz de henüz kişisel bir bloga sahip olmadıysanız sizler için sıraladığımız avantajlarına mutlaka bir göz gezdirip öyle karar vermeli ve hoşunuza giderse siz de vakit kaybetmeden başlamalısınız.

Kişisel blog sahibi olmak bizlere neler katar, bunu birazdan maddeler halinde sıralayacağız ancak önce bir şey daha belirtmek lazım. Bir blog, hem ücretsiz hem de çok kolay şekilde elde edilebiliyor. Blogger gibi ücretsiz blog servisleri sayesinde bir bloga sahip olmak kadar yönetimi, düzenlenmesi ve içeriklerin yayınlanması da bir o kadar kolay. Yani korkacak, endişelenecek bir şey yok.

O halde listemize başlayalım. İşte kişisel blogların, yazarlarına kazandırabildiği belli başlı maddeler:

  • Kişisel blog yazarı, en başta internette “erişilebilir” olur. Bu kelimeyi birçok yazımızda üzerine basarak vurguluyoruz ve sadece kişiler için değil firmalar için de önemine değiniyoruz. Kendinize ait bir blogunuz olduğu zaman, en basitinden sizi Google’da arayan kişiler direk olarak o bloga ulaşabilir. Sizin hakkınızda bilgi edinebilir, yazılarınızı okuyabilir, iletişim bilgilerinizden size ulaşabilir.
  • Blog yazarları, yazılarına bağlı olarak belli bir okuyucu kitlesine sahip olabilir.
  • Kişisel blog yazarları, sitesine yazdıkları veya yazacakları konuları ayrıca araştırmaya devam eder. Bloglar, yazmaya yönelttikleri için yazma isteğiyle birlikte araştırma duygusu da gelir. Araştırmak, yeni şeylerin öğrenilmesi ile devam eder. Yazarlar, blogları sayesinde kendilerini daha da geliştirirler.
  • Kişisel bloglar sayesinde yazarlar kendi düşüncelerini dile getirebilirler. Gündemde ortaya çıkan konular hakkında, ilgilendikleri veya bilgi sahibi oldukları konular hakkında yazarlar ve bu şekilde kendi bakış açılarını da internet ortamına aktarmış olurlar.
  • Kişisel blog sahibi olarak, internetteki bilgi birikimine sizin de katkınız olabilir. İnternette bilgiye erişim isteği çok fazla, bilgileri çok fazla oranda kullanıyoruz. Ancak üretim bunlara kıyasla oldukça az. Siz de kişisel blogunuzu kullanarak bu üretime katkıda bulunabilirsiniz. Bilginiz olan konularda yazılar yayınlayarak insanların faydalanabileceği kaynaklar oluşturabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim