10

Haziran
2011

Hürriyet Bumerang | Her Gün Binlerce Ücretsiz Reklam Gösterimi

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Site İnceleme, Webmaster  |  Yorum: 1 

Hürriyet Bumerang | Her Gün Binlerce Ücretsiz Reklam Gösterimi

Hürriyet’in çok büyük çalışması olan Bumerang… Web sitesi olan herkes için büyük bir reklam ve backlink seçeneği olarak görüyoruz Bumerang’ı. Sitemiz tarafından da kullanılan Bumerang adlı sistem adından da anlaşılacağı üzere tam bir bumerang gibi işliyor. Sistem tarafından size verilen çeşitli reklam seçeneklerinden istediğiniz şablonu sitenize ekliyorsunuz ve her gün 10000 + her tıklamanın 10 katı kadar sayıda sitenizin belirlediğiniz tanıtımını Hürriyet değişik yerlerde yayınlıyor.

Ayrıca Bumerang’ın bize sağladığı en büyük avantajın ise bize sitemize yerleştirebileceğimiz birçok farklı konu ve birçok çeşit boyut seçeneği ile sitenizin dilediğiniz bölgesine bu reklam seçeneklerini yerleştirebilme imkanı sağlamasıdır. İster köşe yazarlarının yazıları görünsün isterseniz son dakika haberlerini sitenize yerleştirin. Haberleri de ayrıca genel, gündem, spor, magazin, ekonomi, planet gibi konulara ayırarak ekleyebilirsiniz. Yani bir spor siteniz var ise spor konulu haberlerin yayınlandığı reklam kodunu eklerseniz hem sitenize çok hoş bir uygulama eklemiş olur hem de sitenizin tanıtımı binlerce defa yayınlanır. Sadece haberler ve köşe yazarları mı peki? Tabiki hayır. Hürriyet’in size sunduğu bazı banner seçenekleri de mevcut. Yeni çıkan filmlerin, birkaç ilgi çekici etkinliğin, teknoloji veya sağlık haberlerinin, hürriyet videoda yer alan yeni videoların yer aldığı şablonları da ekleyebilirsiniz ayrıca sitenize uygun renk seçenekleri ile. İşte bunun gibi birçok seçeneğiniz var dilediğinizi seçebilirsiniz.

Bumerang üyeliğiniz onaylanınca sitenizin durumuna göre uygun görülen üyelikle başlıyorsunuz. (Bu üyelik tiplerini birazdan daha ayrıntılı anlatacağım.) Sitenizin durumuna göre size platin üyelik şansı da verebiliyorlar. Platin üye olunca da artık Yazarkafe’de yazar olabiliyor yazılarınızı gönderebiliyorsunuz. Yazarkafe’yi de başka bir yazımızda anlatacağız. Ama şunu söyleyelim Yazarkafe’de ilgi çekici yazılar paylaşırsanız siteniz açısından hem yeni backlinkler sağlar hem de sitenizin hitine oldukça katkısı olur.

Bumerang sisteminde üç çeşit üyelik sistemi mevcuttur. Bu üyelik stilleri yönetim birimi tarafından verilmektedir sitenizin durumuna göre. Herhangi bir ücret ödenmemektedir. İlk üyelik tipi bronz üyelik: bu üyelik tipinde reklamlarınız Hürriyette yer almaz sadece sitenizi bu şablonlarla (köşe yazarları, haberler…) zenginleştirmiş olursunuz. İkinci üyelik tipinde ücretsiz reklam hakkına kavuşmuş olursunuz, yani reklamlarınız yukarıda belirttiğimiz miktarda Hürriyet.com.tr haber sayfalarında yayınlanır. Üçüncü ve en yüksek üyelik tipi ise platin üyelik: bu üyelik tipinde bunlara ek olarak size Yazarkafe’ye yazılarınızı gönderme imkânınız olur. Ayrıca üyelikler arası geçiş de olmaktadır örneğin gold üyelik ile başladığınız zaman sitenizi geliştirir ve kendinizi hazır hissettiğiz zaman sitenizin tekrar onay sürecine girmesini isteyerek platine yükselme şansı yakalayabilirsiniz ama dikkat etmek gerekir ki gereksiz onay sürecine girmek sitenizin üyeliğinin reddedilmesine de neden olabilir. Bir üst üyelik tipine geçebilmek için sitenizde belirli şartlar aranır. Sitesinde özgün ve faydalı içerikler yer alan, sitesinin tasarımı ziyaretçilerin ilgisini çekecek keyifli kılacak şekilde olan, sitesini güncel tutan, Hürriyet’e şablonlarla daha fazla trafik gönderen, şablonları daha görünür yerlere yerleştiren siteler üst üyelik tipine geçebilir. Ayrıca site bilgilerinizi de kaydolurken iyi düzenlemenizde fayda var sonradan tekrar değiştirmek istediğinizde yeniden onay sürecine girmeniz gerekmektedir.

Bu kadar bahsettik Bumerang sisteminden ama bu sisteme her site kabul edilmiyor. Bloglar, kişisel içerikli siteler, bilgi ve içerik siteleri, forumlar, topluluk siteleri vb. kabul ediliyor ancak yapım aşamasında olan, sınırlı veya az içeriğe sahip, tamamen alıntı içeriklerle oluşturulmuş, yasadışı veya erotik içerik veya link içeren, yalnız reklam tıklatma amaçlı kurulmuş siteler kabul edilmemektedir. Yani siteniz oldukça sıkı bir şekilde denetleniyor.

Bence oldukça güzel bir sistem şu anda biz de Bumerang’ı kullanıyoruz. Haydi siz de şimdi Bumerang’a girin: bumerang.hurriyet.com.tr

 

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<
Weblopedi.net


yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    alovilla

    Tem 28, 2011

    Gerçekten hit getiriyor mu deneyen var mı?

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim