Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

14

Şubat
2014

Google’ın Sevgililer Günü Özel Doodle’ı Bir Harika

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: Yok  

google-sevgililer-gunuGoogle, zaman geçtikçe kendini daha da aşmayı başarıyor. Logosu yerine özel günlerde yerleştirdiği çeşitli tasarımlara sahip Doodle’lar arasına bir yenisini ekledi ama bu seferki şu ana kadar gördüklerimizden biraz daha farklı. Google’ın bu yeni sevgililer günü özel Doodle’ı sayesinde sevgilinize küçük bir hediye de hazırlayabiliyorsunuz.

Google.com.tr ana sayfamıza girdiğimizde hareketli bir Doodle var. Bu Doodle üzerindeki play butonuna basarak başlıyoruz.

google-sevgililer-gunu-1

Karşımızda sevgililer günü hediyemiz için 3 küçük kurabiye solda ise seçmeli 3 farklı malzeme bölümü var. Bu 3 malzeme bölümünden okları kullanarak birer tane seçim yapıyoruz ve en son küçük kurabiyenin yanında yer alan kırmızı çizgili oka basıyoruz ve seçtiğimiz bu 3 malzeme ile bize bir kurabiye oluşturuyor. Her bir kurabiyemiz için dilediğimiz şekilde malzemeleri değiştirebiliyoruz.

google-sevgililer-gunu-2

Üç kurabiyemizi de hazırladıktan sonra kalp şeklindeki kutumuz paketleniyor ve karşımıza çıkıyor. Bu paketlenmiş hediyemizin altında sosyal paylaşım butonları ve bir de link yer alıyor. Bunlar sevgilimize veya sevdiklerimize sunabileceğimiz ufak bir hediyenin linkleri diyebiliriz.

google-sevgililer-gunu-3

Peki bu linklerin özelliği mi ne? Bu linkleri açtığımız zaman normal bir google arama sayfası karşımıza geliyor ancak logo kısmında bizim hazırladığımız kurabiye paketi yer alıyor. Gönderdiğimiz kişi veya kişiler ise bu kutuya basarak hangi malzemelerden yapılmış nasıl kurabiyelerin olduğunu görebiliyor.

Oldukça ilginç ve güzel bir uygulama. Mutlaka siz de deneyin. Tebrikler Google.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim