Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

19

Şubat
2014

Markalar #anlayamazsınız’ı Fırsat Bildi

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet  |  Yorum: Yok  

anlayan-anladi

Türkiye’de sosyal medyanın yeni gündemi “anlayamazsınız” oldu. Eğer gündemi yakından takip eden biri iseniz bunun da nereden geliyor olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Sadece birkaç günde yüzbinlerce tıklamaya ulaşan bir videodan bahsediyoruz. Bu video bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu ve herkes #anlayamazsınız demeye başladı. Üstelik bu sefer markalar da bu esprilere dahil olarak kendilerini öne çıkarmaya başladılar. Peki neden markalar bu sefer espirilere çok yoğun dahil oldu? Hangi marka hangi Tweet ile anlayamazsınız dedi? İşte yazımızda bu konular üzerinden gideceğiz.

Neden Şimdi?

Sosyal medyanın gündemi anlık olarak değişiyor. Sürekli yeni gündemler ortaya çıkıyor. Ancak herhalde birçok gündem konusundan çok daha yüksek seviyede marka katılımı görüyoruz anlayamazsınız espirilerine. Normalde kişilerin yoğun katılımını görebildiğimiz gündem konularında bu sefer birçok markayı da aynı konuda görüyoruz. Sadece büyük markalar değil küçük markalar, Twitter’a yeni giriş yapmış olanlar, yerel işletmeler de bu konuya dahil. Peki neden?

Sosyal medyanın etkilerini uzun uzun tartışmaya gerek yok sanıyoruz. Birçok marka bunun farkında ve gün geçtikçe daha da farkına varıyor. Sosyal medyadaki kişileri bir şekilde bir yerden yakalama peşindeler. Sosyal medyanın odağında yer alan konular üzerine paylaşım yaparlarsa kişilerin dikkatlerini daha kolay çekebileceklerini biliyorlar. Fakat daha önceden sosyal ağlarda yoğun olarak dönen espiri konuları genellikle siyasi içerikliydi. Ya da herkesin katılabileceği konular değildi. Fakat anlayamazsınız tüm Türkiye’yi hızla saran bir akım başlattı. Türkiye’nin tamamına yöneldi, doğrudan siyasi bir atıf barındırmıyordu. İşte bunu fırsat bilen markalar hızla #anlayamazsınız demeye başladı. Bu konuda özellikle Tweetleri ve Facebook paylaşımları tavan yaptı.

İşte Markalar Ve Tweetleri

Markalar dediğimiz gibi anlayamazsınız diyerek akıma dahil oldular. Biz de Twitter’ı aradık taradık. Hangi marka ne demiş baktık. İşte beğendiğimiz, grafiklerle anlayamazsınız tweetleri atan markaları da sizler için sıraladık. Ancak sadece anlayamazsınız yazıp bırakanları ise listemize dahil etmedik. Umarız beğenirsiniz.

Toshiba Türkiye

İDO

 

Kia Türkiye

DenizBank

 

Yandex

Burger King Türkiye

 

Eczacıbaşı VitrA

Anadolu Efes SK

 

CNBC-e

Volvo Car Turkiye

 

Hepsiburada

Nutella Turkiye

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim