Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

24

Şubat
2014

Blog Oluşturmanın Şirketlere Sağlayacağı Avantajlar

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

Daha önce şirketler ve sosyal medya  etiketimizin altında yazılar yayınlamış ve firmalara sosyal medya kullanımları hakkında tavsiyeler vermiştik. Şimdi de bu yazımızla birlikte şirketlerin blogları hakkında farklı açılardan yazmaya başlıyoruz. Fırsat buldukça şirketler ve blogları etiketi ile sizlere sunmaya devam edeceğiz.

blogBu yazımızda bir şirketin blog sahibi olmasının avantajlarından bahsederek başlayacağız. Bir şirket neden kendine bir blog sayfası açmalıdır? Şirket blogu, ziyaretçileri açısından şirkete ne gibi avantajlar sağlar? İşte bu sorular üzerinden konuyu değerlendireceğiz.

Bir şirket hangi sektörde ne gibi bir pozisyonda yer alıyor olursa olsun artık bir web sitesi var. Bazı firmalar web siteleri üzerinden birçok hizmeti de sunarken bazıları ise sadece firma tanıtımlarına, iletişim adreslerine yer veriyor. İki türlü de şirketin web sitesine bir blog sayfası oluşturmak avantaj olarak dönecektir.

Genellikle tercih edilen yol www.şirketadı.com gibi bir siteye sahip olan şirketin blog.şirketadı.com veya www.şirketadı.com/blog gibi bir link üzerinden blogunu yapılandırmasıdır. Bu bloga da ana sayfalarından yer vererek ziyaretçilerine duyurabilirler.

Şirket blogunuzda yer alacak olan yazılarla ziyaretçilerinize daha çok yönelebilirsiniz. Hakkınızda yer alan tüm bilgileri ziyaretçileriniz bu blog üzerinden okuyabilir. Ayrıca örneğin düzenleyeceğiniz bir etkinlik hakkında ayrıntılı bilgiyi de bu blog üzerinden sağlayabilirsiniz. Şirketinizle ilgili istatistikler paylaşırsınız belki de. Yani kısacası sizin hakkınızda bir bilgi almak için internet sitenize giren kişiler blogunuzda aradıkları her şeyi bulabilir.

Şirket web siteniz üzerinden bir hizmet veya servis sunuyorsanız bununla ilgili de nasıl yapılır anlatımlarına blogunuzda yer verebilirsiniz. İnsanların bu servisinizdeki bazı özellikler nasıl kullanabilecekleri hakkında anlatımlarınız ziyaretçilerinize faydalı olacak ve servisinizin kullanımını kolaylaştıracaktır.

Şirketinizin internet sitesine potansiyel müşterileriniz de geliyor. Bu potansiyel müşterileri gerçek birer müşteriye çevirmek için onları kaybetmemeniz şart. Bunun için blogunuzda zaman geçirmeleri size daha da yakınlaşmaları anlamına gelebilir. Bu sebeple çeşitli makalelerin yayınlandığı blogunuzda sektörünüze dair ekstra bilgilere kavuşabilir ziyaretçileriniz. Onlara, blogunuzu okumaktan zevk almayı aşılayabilirseniz gerisi daha kolay olacaktır.

Sonuç olarak her şirketin asıl çalışma alanının dışında bir de blogunun olmasını tavsiye ediyoruz. Tüm bu yukarıda saydığımız avantajlara ek olarak sektörünüzle ilgili yazılarınız sayesinde Google’da bulunabilirliğiniz de artacaktır. Bunu da unutmadan geçmeyelim ve bu şekilde bir son koyalım. Bir dahaki yazımıza da benzer bir konu ile devam etmek istiyoruz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim