Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

26

Şubat
2014

Şirket Bloglarını Boşlamayın

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

blogŞirketler ve blogları konusunu farklı açılardan ele alarak yazılarımıza devam ediyoruz. Bu konudaki daha önceki yazılarımızda sürekli şirketlerin blog oluşturmalarının öneminden bahsettik ve içerikleri hakkında tavsiyeler verdik. Ancak normal bir blog için de geçerli olan istikrar ve blogda devamlılık, şirketler için de büyük bir önem arzediyor.

Bir şirket, kendisini internet kullanıcılarına karşı iyi şekilde temsil edebilmelidir. İnternet kullanıcıları o şirketin web sitesine giriş yapıyor, o şirket hakkında bir şeyler öğrenmek istiyor, internet sitesi üzerinden çeşitli işlemler gerçekleştiriyorsa bu iyi bir şeydir. “Şirket Bloglarında Yalnızca Kendinize Yer Ayırmayın” derken aynı zamanda sektöre dair farklı konularda makalelerin yer alması kullanıcıları çeker, okumaya teşvik eder ve böylelikle internet kullanıcıları o web sitesinde daha fazla vakit geçirebilir demiştik. İşte tam bu noktada konu çeşitliliği ile birlikte güncel kalmayı da öneriyoruz.

Ben, firmaların bloglarını ayrı bir yerde tutan, beğenen bir kişiyim. Bu tür güzel blogları okumayı seviyorum. Örneğin benim gibi veya bana benzer düşünen kişileri ele alırsak eğer bu kişiler bir firmanın bloguna girdiklerinde zaman geçirebilir, farklı yazılar arasında dolaşıp bu yazıları okuyabilir. Böyle bir durumda karşımızdaki şirket eğer güncelliği ile bizlerde, başka bir zaman tekrar giriş yapma isteği oluşturursa biz “devamlı okur” haline geliriz.

Ancak durumun tam tersini düşünelim. Bazı şirket bloglarında gözlemlediğimiz gibi blogda birkaç yazı yayınlandıktan uzun süre sonra bir daha yeni bir yazı göremiyoruz. Böyle bir durumda da biz okurlar bir kere blogu inceledikten sonra bir daha ya hiç girmiyor ya da nadir giriş yapmaya başlıyoruz bu bloga. İşte bu durumda biz devamlı okur değiliz.

İlk durum ile ikinci durumu karşılaştıralım. İkinci duruma kıyasla ilk durumda şirket devamlı okuyucular kazanabiliyor. Bir okuyucu ertesi gün yeni bir yazı yayınlanmış mı diye merak edip o şirketin bloguna giriş yapabiliyor. Aslında böyle bir durumda blog, firmanın blogu olmakla kalmayıp normal, ziyaretçilerin sevdiği bir bloga dönüşebiliyor. İşte sağlamak istediğimiz de bu zaten. Bir şirket blogunu güçlendirebilirse, kendi web sitesine, kendi sattığı ürünlere veya sağladığı hizmetlere de katkısı olacaktır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim