Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

4

Mart
2014

Ask.fm Kayıtlı Kullanıcı Sayısını 100 Milyona Çıkardı

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet  |  Yorum: Yok  

ask-fmKayıtlı kullanıcılara soru sorma ve kullanıcıların bu soruları cevaplandırması üzerine kurulu sosyal ağ Ask.fm bugün yaptığı duyuru ile kayıtlı kullanıcı sayısını 100 milyona çıkardığını belirtti.

Ask.fm yaptığı açıklamada günlük 2 yüz bin yeni kullanıcı edinerek toplam kayıtlı kullanıcı sayısının 100 milyona çıktığını duyurdu. Geçtiğimiz yıl, 12 Ağustos 2013’te toplam kayıtlı kullanıcı sayısının 70 milyon olduğunu açıklayan Ask.fm bugünkü duyurusu ile birlikte 7 ay dolmadan 30 milyon yeni kullanıcıya sahip olmuş oldu.

Ask.fm hakkında Ağustos’tan önce ise Haziran ayının sonunda elde ettiği 60 milyon kayıtlı kişinin haberini ve geçmişte hangi tarihlerde kaç kullanıcıya ulaştığının bilgisini Ask.fm 60 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı! başlığı ile sizlere duyurmuştuk.

Ask.fm, Türkiye’den çok büyük ilgi görüyor. Genellikle yaş ortalamasına bakıldığında da genç neslin yoğun olduğunu görebiliyoruz. Ask.fm’de bir hesap sahibi olmadan da başka kişilere (eğer engelleme yok ise) sorular sorabiliyorsunuz. Ya da bir hesap açıp hesabınızın adı ile sorular sormanız da mümkün. Aynı şekilde sizin hesabınıza da farklı kişiler gelip merak ettiklerini sorabiliyorlar. Ya da sistemden hazır soru isteyebiliyorsunuz ve Ask.fm veritabanında kayıtlı sorulardan size göndermeye başlıyor ve siz de onlara yanıtlar yazabiliyorsunuz.

Weblopedi.net olarak elimizden geldiğince sitemizin konuları ile alakalı sorularınızı ask.fm/weblopedi adresimiz üzerinden yanıtlamaya çalışıyoruz. Buradan sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim