Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

17

Mart
2014

Tablet Bilgisayarların Dış Temizliğini Nasıl Yapabiliriz?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

tabletArtık tablet bilgisayarlar günlük tempomuzda önemli bir yer edinmeye başladı. Hal böyle olunca da özellikle ekranları başta olmak üzere dış yüzeyleri kolaylıkla kirlenebiliyor. Peki tablet bilgisayarımızın dış temizliği için neler yapabiliriz?

Bazen kirli ellerimizle dokunmatik ekranı kullanmak istediğimiz için bazen de çevre faktörlerinden ötürü tablet bilgisayarlarımızın ekranları çok kolay kirlenebiliyor. Ekran temizliği için teknoloji mağazalarında satılan özel temizlik setlerini alabilirsiniz. Tablet bilgisayarlarımız için bir temizlik spreyi ve bir de yumuşak dokulu bezi yeterli olacaktır. Uygun fiyatlara bulabileceğiniz bu ürünler elektronik aletlerin ekranlarına zarar vermeyecek yapıda temizlik sağlarlar.

Öncelikle tablet bilgisayarımızı kapatıp varsa dış kılıfını çıkartalım. Daha sonra ekranda toz tanecikleri yer alıyorsa bezimizle silmeye başlamadan önce ya çok yumuşak uçlu bir fırça ile ya da bezimizle bastırmadan üzerindeki tozu uzaklaştırmaya çalışalım.

Eğer bir temizlik setimiz varsa bezimize az miktarda solüsyonumuzdan sıkalım ve bu sıktığımız yüzey ile ekranı silmeye başlayalım. Ekrandaki parmak izlerinin ve diğer lekelerin yokolduğunu göreceksiniz. Ekranımızı temizledikten sonra tablet bilgisayarımızın arka tarafını ve yanlarını da aynı bezle silebilir ve iyi bir şekilde temizleyebiliriz. Unutmayın ki ellerimizle tabletleri arka taraflarından da tuttuğumuz için bu alanlar da kolaylıkla kirleniyor.

Eğer tabletimiz için özel bir temizlik seti almadıysak evimizde bulunan yumuşak dokulu bir bezi veya gözlük mendilini kullanabiliriz. Kullanacağımız bezi su ile hafif nemlendirerek silersek daha iyi bir temizlik elde edebiliriz. Ancak bezin ıslak olmamasına dikkat edin. Cihazımızı silerken üzerinde damla damla su kalmamalı, deliklerinden içerisine su sızmamalıdır.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim