Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

27

Mart
2014

Gmail’in Devrim Gibi Özelliği: Sekmeler

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Google, İnternet  |  Yorum: 1 

gmailBir Gmail kullanıcısı olarak bizim Gmail’de en sevdiğimiz özelliklerinden bir tanesi, 2013 yazında devreye alınan yeni tasarımı oldu. Bu tasarımda mailler artık içeriklerine göre farklı sekmeler altında kategorilere ayrılabiliyordu. Gmail, ücretsiz mail servisleri arasında zaten önemli bir yerde olmasına rağmen devrim gibi bir değişiklikle sekmeler özelliğini getirdi. Eminiz ki birçok kullanıcı da bu özellikten çok memnundur.

Temmuz 2013’te sizlere Gmail’de Yeni Tasarım ve Maillerin Kategorilendirilmesi başlığı ile ilk olarak bu yeni tasarımı duyurmuştuk. O yazımızı da okuyarak tasarım hakkında ayrıntılı ilgi alabilirsiniz. O günden önce de o günden sonra günümüze kadar da Gmail kullanmaya devam ettik. Sürekli olarak mail alıp gönderdikçe bu özelliğin ne kadar da işe yaradığını anlayabiliyoruz.

Mail adreslerimizde kişisel, önemli e-postaların dışında reklam, tanıtım, promosyon gibi özellikler taşıyan e-postalar da bulunuyor. Ayrıca eğer sosyal ağları kullanıyorsanız tüm sosyal ağlardan da mailler gelmeye devam ediyor. İşte Gmail’in bu muhteşem özelliği tam bu sırada devreye giriyor. Gerçekten önem verdiğimiz e-postalarımızı diğerlerinden ayırıyor ve böylelikle her zaman asıl görmek istediğimiz e-postaları Birincil kutusundan seçebiliyoruz. Diğer reklam ve tanıtım mailleri arasında kaybolup gitmiyor. Sosyal ağlardan gelen ya da tanıtım amacı içeren e-postalara ise ister hiç bakmıyoruz istersek istediğimiz zaman ayrı bir yerde göz atabiliyoruz. Burada önemli, kişisel yazışmalarımız diğer mailler arasında kaybolmazken alt sıralara da öyle hızlı şekilde düşmemiş oluyor. Yani kısaca aslında asıl aradıklarımız bir arada, gözümüzün önünde kalıyor.

Gmail’deki bu özellik, bir mail servisi olarak ne gibi yeniliklerin yapılabileceği yönünde yalnızca bir örnek. Biz de bundan çok memnunuz. Diğer mail servislerini arada kullansak da herhalde bu özellik bulunmadıkça tamamen başka bir yere taşınabileceğimiz pek söylenemez.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    Gorkem

    Nis 11, 2014

    Ben de Gmail’in bu özelliğini çok sevenlerdenim. Gereksizleri ayırması çok güzel.

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim