Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

3

Nisan
2014

Bloglarınızda Her Konu Hakkında Yazmayın

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: Yok  

blogYeni bir blog açmak isteyen kişiler öncelikle site içeriğini ne yönde oluşturacağını düşünür. Bu aşamada birçok blog yazarı, “içimden gelen her konuda yazarım konu sıkıntısı çekmem” diye düşünerek hareket ettiği için aslında büyük bir hataya düşmüş oluyor. Biz de blog yazarlarına elimizden geldiğince şu tavsiyeyi veriyoruz: bloglarınızda her konu hakkında yazmayın.

Aslında kastettiğimiz, hangi konuları seçmeleri değil, bir konu seçmeleridir. Yani eğer siz de bir blog yazarı iseniz blogunuzu bir veya benzer birkaç konu üzerine yoğunlaştırmalısınız.

Bazen internet ve teknoloji, bazen müzik, bazen kişisel konularda, bazen bir dizi hakkında yazılar yayınlayarak belli bir tema çerçevesine toplanmayan blogların içeriğinin çok dağınık olduğunu görüyoruz. Bunun yerine kendinizi en iyi hissettiğiniz konuyu seçmelisiniz. Örneğin sadece bilgisayar oyunları. İşte bundan sonra konu içeriğinizi ana konunuzdan ayrılmadan genişletebilirsiniz de. Ancak alakasız tercihler yapmamak lazım.

Kişisel blog sahibi olacak olan kişiler için bu durum tamamen geçerli değil. Farklı konular üzerinde kişisel bloglarda yazılabilir ancak bu sefer de yazıların dili kişisel bloga uygun olmalıdır. Farklı dallarda paylaşımlar kişisel bloglarda yapılabilirken tamamen alakasız konular tercih etmek okurların kafasının karışmasına sebep olabilir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim