Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

12

Nisan
2014

Google Adsense’in İnternet Blogları İçin Önemi

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Google, Webmaster  |  Yorum: Yok  

adsenseHer ne kadar zorlu bir onay süreci olsa da birçok internet blogunun gelir kapısı Google Adsense oluyor. Özellikle yeni bloglarda, orta ölçekli bloglarda Google’ın Adsense isimli reklam ağının önemi büyük. Bu yazımızda da işte tam bu noktaya, Google Adsense ağının internet blogları için önemine değineceğiz.

Google Adsense’in reklam ağına girebilmek için Google’ın aradığı şartlara tam uygunluk isteniyor ve zorlu bir onay sürecinden geçmek gerekiyor. Zorlu dememizin sebebi birçok blogun başvurusunun ardından uzun bir süre sonra ya da birkaç defa ret cevabının ardından kabul edilmesi. Ancak bu reklam ağına girip kuralları çiğnemeyen bloglar oldukça önemli kazançlar elde edebiliyor.

Tıklama başına reklam denince Google Adsense’in adının başta anılmasının belli başlı sebepler var tabi. Bu sebeplerin başında yüksek kazanç geliyor diyebiliriz. Google Adsense’in yayıncı bloglara dağıttığı ücret sabit değil. Tıklama başına verilen ücret yayınlanan reklama göre birkaç kuruştan birkaç TL’ye kadar çıkabiliyor. Her ne kadar burada reklam verenlerin payı çok olsa da birçok reklam ağı, Adsense’in yayıncılarla paylaştığı ücretlere yetişemiyor.

Verilen reklam ücretlerinin dışında reklam ağında çok fazla yayıncı ve reklam verenin olması da büyük avantaj. İnternet blogları birçok içeriğe sahip çeşitli reklamları yayınlayabiliyorlar. Ayrıca istemedikleri içerikleri eleyebiliyor, istedikleri reklam modellerini tercih edebiliyorlar. Bunlar sıradan mı gözüktü? O halde devam edelim. Adsense reklam görüntülemeleriniz, tıklamalarınız ve kazançlarınızla ilgili oldukça ayrıntılı raporlar sunuyor. Ayrıca Adsense sitenizle ilgili önerilerde bulunuyor. Reklam alanlarınızdan nasıl daha fazla kazanç elde edebileceğiniz konusunda reklam boyutu tavsiyesinde bulunuyor.

Sonuç olarak bağlarsak eğer Google gibi bir internet devinin desteği ile internetteki pastada büyük pay sahibi olan Adsense, başta yayıncılarına sağladığı yüksek kazanç imkanı ve reklam ağının kullanımında imkan verdiği birçok farklı özellik ile ilk tercihlerde yerini alıyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim