Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

13

Nisan
2014

Facebook’ta Gönderiler Nasıl Zamanlanır?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Facebook, İnternet  |  Yorum: Yok  

facebook-zamanlamaFacebook’ta sahip olduğunuz bir sayfada paylaşım yaparken dilerseniz gönderilerinizi zamanlayabiliyorsunuz. Yani gönderileri art arda paylaşmak yerine istediğiniz bir günün istediğiniz bir saatinde otomatik olarak yayına girmesi için ayarlamada bulunabiliyorsunuz. Biz de bu kolay ayarın nasıl yapılabileceğini sizlere anlatalım dedik.

Gönderileri zamanlamak bazen çok işimize yarayabilir. Örneğin herhangi bir zaman online olamayacaksınızdır ya da paylaşmak istedikleriniz hazır olmasına rağmen art arda yayınlamak istemiyorsunuzdur. Çünkü eğer birbirine çok yakın zamanlarda birçok gönderiyi sayfanızda yayınlarsanız sayfanızı takip eden kişilerin zaman akışları sadece sizin gönderilerinizle dolacağı için bu onları rahatsız edebilir. O halde gönderilerimizi zamanlayabiliriz.

Yapmamız gereken oldukça basit. Paylaşacağımız içeriği girdikten sonra sol alt taraftaki saat simgesine tıklıyoruz.

facebook-zamanlama-1

Daha sonra karşımıza Gönderiyi Planla seçeneği altında tarih ve saat kısımları çıkıyor. Burada gönderimizin ne zaman yayınlanmasını istediğimizi belirliyoruz. Yalnız Facebook nedense sadece 5 dakikalık aralıklar belirlemiş ve bu zamanlarda gönderimizi yayına alıyoruz. Yani örneğin saat 13:05’e ayarlayabilirken, 13:04’e ayarlayamıyoruz. Zamanı belirlerken bu ayrıntıya da dikkat etmelisiniz.

facebook-zamanlama-2

Tarihi ve saati belirledikten sonra son olarak Planla düğmesini kullanarak işlemimizi tamamlıyoruz. Gönderimiz için belirlediğimiz tam tarih ve saat geldiği anda gönderimiz yayınlanacak ve bize de bildirim olarak bu haber verilecektir.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim