Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

17

Nisan
2014

İnternet Üzerine Açılabilecek Site Önerileri

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster  |  Yorum: 2 

internetÖnceki bir konumuzda “teknoloji üzerine açılabilecek site önerileri” başlığında teknoloji ile bağlantılı blog içeriği örneklerini sıralamıştık. Açacağımız bir blog için belirleyebileceğimiz teknoloji ile alakalı içerik fikirlerini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi benzer bir çalışmayı “internet” için de tekrar edelim istedik. İnternet üzerine ilgisi olan kişilerin tercih edebilecekleri konu seçeneklerini yine liste halinde sıraladık ve her birine kısa açıklamalarımızı da ekledik.

Sosyal Ağlar

İnternet denince akla ilk gelenlerden biri de tabii ki sosyal medya ve sosyal ağlar. Bu alana ilgi çok büyük olsa da sosyal ağlara özel bir blog açmayı tercih edebilirsiniz. Blogunuza Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn gibi popüler sosyal ağlar başta olmak üzere FriendFeed, Hi5, Myspace, Netlog gibi daha az bilinen ya da popülerliğini yitirmiş ağları ve Tumblr, YouTube gibi servisleri de dahil edebilirsiniz. Türkiye’deki erişim engellemelerine karşı sosyal ağlara artık temkinli yaklaşılıyor olsa da sosyal ağların gelecekte de aynı veya farklı isimlerle aramızda olacağı kesin.

SEO (Search Engine Optimization)

Eğer SEO konusunda bilginiz varsa ve kendinizi bu konuda yeterli görüyorsanız SEO blogunuzda bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Ülkemizde en çok kullanılan arama motorunun Google olması sebebiyle Google SEO konusunda çok fazla ilgi var ve beraberinde çok da fazla kaynak var. Ancak farklı ve özgün bir duruş sergileyerek Google SEO konusunda iyi bir blog hazırlayabilirsiniz. Google dışında Yandex de ülkemizde hızla yükselen bir arama motoru. Yandex aramaları da önem kazanmaya başlıyor. Bu konuda araştırmalar yaparak Yandex SEO konusunda da yazılar hazırlayabilirsiniz.

Fakat SEO konusu her ne kadar kolay görünse de aslında zor bir konudur. SEO alanında bir blog projeniz varsa eğer kendinize SEO konusunda gerçekten güvenmeli ve uzun bir süre boyunca içerik sağlayabileceğinize inanmalısınız.

Farklı İnternet Servislerinin Tanıtımı

İnternette birçok farklı, ilginç, eğlenceli ya da “tam aradığım” dediğimiz servis görüyoruz. Bu servislerin tanıtımlarının bir araya getirildiği bir blog güzel olacaktır. Hangi internet sayfasının ne gibi bir hizmet sunduğu, bizlere ne gibi avantajlar sağladığı, olumsuz yönleri olup olmadığı tanıtım metinlerinizde değerlendirilebilir. Kullanımları konusunda resimli ve videolu anlatımlar yapabilirsiniz.

Nasıl Yapılır Anlatımları

İnternette en çok talep gören başlıklar genellikle nasıl yapılır üzerine oluyor. Siz de bu konudaki ihtiyaçları değerlendirerek kendi nasıl yapılır anlatımlarınızı yapabilirsiniz.

Gelişen ve sizden gelebilecek fikirlerle konumuzu güncelleyeceğiz. Kendi fikirlerinizi de yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  ahmet can

  May 02, 2014

  bayanlara yönelik dantel oya tarif vs siteler açmanın daha sağlıklı oldupunu düşünüyorum

  Cevapla

  Kayra

  Ağu 30, 2014

  Ben de bayanlara yönelik sitelerden yanayım. Bunda en önemli etken, bayanların beğendiği bir siteyi olabildiğince gezip dolaşması. Tabiri caizse hakkını vermesi. Özellikle de moda sitesi açmanızı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim