Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

23

Nisan
2014

Twitter’ın Yeni Tasarımı Herkese Açıldı

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Twitter  |  Yorum: Yok  

twitter-yeni-tasarim

İnternet devlerinin artık köklü tasarım değişiklikleri yapması artık yadırganmıyor. Yapılan değişikliklerle bu siteler milyonlarca kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Her zaman olduğu gibi önce belli kişilere açılan yeni tasarım şimdi herkes tarafından kullanılabilmesi için serbest hale geldi.

Her yeni özellik veya değişimde olduğu gibi Twitter’ın yeni tasarımı da önce küçük bir kitleye açılarak başlandı. Twitter’ın yeni tasarımını hepimiz merakla beklerken zaman geçti ve yeni tasarımın kullanıcı sayısı da artmaya devam etti. Twitter sonunda yaptığı duyuru ile artık yeni tasarımın herkes tarafından kullanılabilir olduğunu duyurdu. Yeni tasarım şu anda zorunlu değil. Daha önce alışkın olduğumuz görünüm ile istersek devam edebiliyoruz.

Yapmamız gereken tek şey profilimize giriş yapmak. Giriş yapıp profilimizi görüntülediğimizde değişiklikleri zaten uygulanmış halde göreceğiz. “Bunu beğendin mi?” şeklinde bir uyarı karşımızda olacak. Eğer yeni tasarım ile devam etmek istersek “” butonu ile bu tasarımı hesabımıza uygulayabiliriz. Eğer bir süre daha eski tasarımla devam etmek istersek de “Şimdi değil” diyor ve eski görünüme dönüyoruz.

Tabi eski görünümü kullanmamız sürekli olarak mümkün olmayacak. Bir süre sonra yeni tasarım sorunlu hale geçeceği için erkenden geçmenin bir zararı yok bizce.

Yeni tasarımın ortaya çıkışının ilk günlerinden beri herkesin ağzında Facebook profil tasarımının benzerliği var. Evet, herkes gibi biz de büyük benzerlik olduğunu düşünsek de bu temadan memnunuz. Daha geniş ve daha kullanışlı bir hal alan bu tasarım ile Twitter, kullanıcılara sunduğu deneyimi daha da geliştirmiş ve geliştirecek gibi görünüyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim