Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

26

Nisan
2014

Gelişmiş Özelliklerle Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun: Wix.com

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Webmaster  |  Yorum: 3 

wix-comWix.com Nedir?

Wix, online ve ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturmamızı sağlayan, kullanıcılarına diğer blog servislerinden farklı olarak birçok imkan sunan bir online servis.

Biraz sonra daha detaylı anlatacağımız şekilde Wix’e kayıt olarak hemen kendinize ait bir web sitesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ancak kayıt olmaya geçmeden önce Wix’in bize sağladığı avantajlarına bir göz gezdirelim:

 • Wix’e kayıt olmak oldukça kolay ve hızlı.
 • Wix’e kayıt olduktan sonra kolayca bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
 • Oluşturacağınız web sitesinde kullanabileceğiniz yüzlerce farklı tasarıma sahip şablon yer alıyor.
 • Bu ücretsiz şablonlardan hemen istediğiniz bir tanesini seçip düzenlemeye başlayabilirsiniz.
 • Şablonları düzenlemek çok kolay. Şablon düzenleme panelinden HTML5 şablonları oldukça kolay ve kod bilgisine ihtiyaç duymadan düzenleyebilirsiniz.
 • Şablonların renginden, font stiline; şablonlarda yer alan öğelerden, bu öğelerin yerleşimine kadar her bir noktaya hakimsiniz. Hazır renk paletlerinden bir tanesini seçip şablon tasarımının renk düzenini uygun şekilde değiştirebilirsiniz. Öğelerin yerleşimini değiştirerek yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.
 • Bütün şablonlar için özel mobil görünümleri yer alıyor. Web görünümleri dışında şablonların mobil görünümleri sayesinde web siteniz daha avantajlı.
 • Wix ücretsiz olmasına rağmen bazı ek özellikleri isteyenlere ücretli olarak da sunabiliyor. Premium paketleri inceleyerek bir Wix web sitesinden daha da fazla yararlanabilirsiniz.

Başlıca saymak istediğimiz avantajlar bunlar ancak Wix’in avantajları bunlarla sınırlı değil. Artık diğer avantajları da keşfetmek size kalıyor. Şimdi gelin Wix’e kayıt, başlangıç ve web sitemizi yayınlama konusunda adım adım anlatımımıza geçelim.

Wix.com Kayıt

1- Wix ana sayfasına giriyor ve Hemen Başlayın butonu ile kayıt işlemlerimize başlıyoruz.

2- Yeni kayıt olacağımız için öncelikle mail adresimizi yazıyor, Yeni kullanıcıyım seçeneğinin işaretli olduğuna emin oluyor ve Wix.com hesabımız için bir şifre belirliyoruz. Daha sonra BAŞLA butonu ile devam ediyoruz.

wix-com-1

3- BAŞLA butonundan sonra, yeni kayıt olacağımız için e-posta adresimizi ve şifremizi doğrulamak adına yeniden yazmamızı istiyor ve ikisini de tekrar ettikten sonra KAYDOL butonunu kullanarak kaydımızı yapıyoruz.

Sitemize Başlangıç

4- Kaydımızı yaptıktan sonra Wix.com’da site şablonumuzu seçmeye geldi sıra. Burada birçok farklı seçenek kategorilendirilmiş halde bizleri bekliyor. Oluşturacağımız site içeriğimize uygun şablonu bulabilmek için kategoriler ve alt kategoriler arasında bir seçim yapabiliriz.

wix-com-2

5- GİT butonuna bastığımızda belirlediğimiz kategorideki şablonlar karşımızda olacak. Yine de beğendiğimiz bir şablon olmazsa sol taraftan başka kategorilere de bakmamız mümkün. Kısacası özgürüz ve zevkimize uygun bir şablon kesinlikle bulabiliriz.

6- Beğendiğimiz temanın üzerine gelip Görüntüle butonunu kullanarak web tarayıcısında ve mobil tarayıcıda ne şekilde görüneceği konusunda fikir sahibi olabiliriz.

7- Sitemize uygulamak istediğimiz şablon için Düzenle butonunu kullanarak şablonu düzenlemeye geçiyoruz.

8- Yapabileceklerimiz konusunda bir video bizi karşılasa da sağ üstte yer alan yardım butonunu kullanarak diğer videolara da ulaşabiliriz.

9- Çok geniş düzenleme imkanı veriliyor bizlere. Ayar sayfalarını biraz kurcalayarak harika bir web sitesi hazırlayabiliriz.

Sitemizi Yayınlama

10- Şablonumuzu düzenledikçe Kaydet butonu ile yaptığımız değişiklikleri kaydetmeyi unutmayalım.

11- Kayıt ettiğimiz değişiklikler olsa da web sitemiz henüz yayımlanmadı. Sağ üstte yer alan Yayımla butonunu kullandığımız takdirde artık web sitemiz Wix ile yayında olacaktır.

Yayınladıktan Sonra

Wix ile bir web sitesi oluşturduktan sonra artık web sitemizi dilediğimiz gibi kullanmaya başlayabiliriz. Dilersek özel bir alan adına yönlendirme yapabilir, istersek yaratıcılığımızla farklı düzenlemeler gerçekleştirebiliriz.

Wix’te bir web sitesi oluşturmuş olsak da istersek farklı web sitelerini de aynı hesaptan oluşturmaya devam edebiliriz. Farklı alanlarda web siteleri oluşturarak uzmanlık alanlarımızı göstermek isteyebiliriz.

Wix hakkında söyleyeceklerimiz bunlar. Siz de hemen bir hesap sahibi olup Wix deneyimini yaşamaya, Wix’i keşfetmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca Wix hakkındaki yorumlarınızı da yazımız altından paylaşmayı unutmayın.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

3 Yorum Yapılmış!

  Abdullah

  Ağu 28, 2014

  Çok güzel Teşekkürler

  Cevapla

  mustafa guven

  Kas 20, 2014

  sitemizi yayinladiktan sonra ilerdeki zamanlarda sitedeki degisiklikleri yine ayni sekilde mi degistirecegiz

  Cevapla

  Çağatay ÖZTABAK

  Ara 18, 2014

  merhaba wix te kendi alan adıma yönlendirme yaptım ancak 1 haftadır bekliyor ve biraz daha bekleyin yazıyor. Bu normalmi yoksa başka bir sıkıntımı vardır…

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim