Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

9

Mayıs
2014

En İyi Blog Tanıtımı Sosyal Medyada

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, İnternet, Webmaster  |  Yorum: Yok  

sosyal-medyaBloglarımızın daha fazla ziyaretçi tarafından okunabilmesi için belli bir tanıtıma ihtiyacı var. Hiç tanıtım yapılmadan da arama motorlarından gelecek ziyaretçileri kazanabilsek de bu işi biraz daha hızlandırmak, daha kısa sürede daha fazla kişi tarafından ziyaret edilebilmek için blog tanıtımları önem kazanıyor. Blogumuzun tanıtımını yapacağız peki nasıl? İşte bu noktada sosyal medya devreye giriyor. Bir blogun tanıtımının yapılması ve sonuç alınabilmesi için en iyi mecralardan bir tanesi sosyal medya.

Sosyal medyayı doğru kullandığınızda avantajlarından inanılmaz derecede faydalanabilirsiniz. Hem de isterseniz hiçbir ücret ödemeden.

Sosyal medyadan istediğimiz ölçüde faydalanabilmek için belli bir zamanımızı verimli bir şekilde ayırmalıyız. Sosyal medyaya göstereceğimiz ilgi ile birlikte atacağımız doğru adımlar blogumuzun tanıtımı için bizlere oldukça önemli avantajlar sağlayacaktır.

Peki neden sosyal medya? Öncelikle ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Karşınızda milyonlarca kişinin oluşturduğu büyük bir kitle var ve onlara ulaşmanız pek de zor değil. Sadece özellikle başlarda emek vermek gerekiyor.

Blogumuz için açacağımız sosyal medya hesapları ya da sayfaları ile blogumuzdaki yazılarımızı kolayca paylaşabiliyoruz. Bizleri takip eden kişileri sürekli olarak yeni yazılarımızdan haberdar edebiliyoruz. Bu kişiler ise yazılarımızdan haberdar olduklarında doğrudan bloglarımıza yönlenebiliyorlar.

Takipçilerimizi ise biraz uğraşarak hızlı bir biçimde arttırabiliyoruz. Blog içeriğimize uygun paylaşımlar yaparak kişilerin dikkatini çekebilir, sayfalarımızı ya da hesaplarımızı takip etmelerini sağlayabiliriz. Ayrıca üzerine yorumlar yapılmasına uygun sorular sormak gibi basit yöntemler uygulayarak insanların aktif olarak sayfamızı kullanmasını ve bizim paylaşımlarımızı tekrar arkadaşları ile paylaşarak daha geniş bir kitleye ulaşmamızı da sağlayabiliriz.

Ücret ödemeden de yapabileceğimiz birçok yöntem olsa da sosyal medya mecralarında doğru bir strateji uygulayarak ücretli olarak reklam da verebiliriz. Tabii ki bu tür reklamlar takipçilerimizin daha hızlı artmasına da yardımcı olacaktır. Ancak tüm bu bahsettiklerimiz kesinlikle sahte takipçiler değiller. Sahte takipçilerin blogumuza hiçbir faydası olmayacaktır. Gerçekten isteyerek takip eden kişilere ulaşmalıyız ki paylaşımlarımıza beklediğimiz ilgiyi görebilelim.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim