Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

16

Mayıs
2014

Web Sitelerinde Mutlaka Olması Gereken Sayfalar

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Webmaster  |  Yorum: Yok  

internet-sayfalariİnternet dünyasında birçok farklı yapıda, farklı içeriğe sahip web sitelerini görmemiz gayet de mümkün. Fakat site içeriğinizi ne yönde, hangi konu üzerine yapılandırırsanız yapılandırın bazı olmazsa olmaz diyebileceğimiz sayfalar vardır. Bu sayfalar, sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerimiz göz önünde bulundurularak ana içerikten ayrı olarak bulunmalıdır. Peki nelerdir bu mutlaka olmalı dediğimiz sayfalar?

Hakkımızda

Adını “Hakkımızda”, “Biz Kimiz?” gibi istediğiniz şekilde koyabilirsiniz. Fakat küçüğünden büyüğüne her web sitesinin mutlaka bir hakkımızda sayfası olmalıdır. Bu sayfada, web sitesi içeriğine bağlı olarak site ziyaretçilere tanıtılmalıdır. Hakkımızda sayfası tek bir sayfa veya alt başlıklardan oluşan birkaç sayfadan da oluşabilir. Bu sayfalarda biz kimiz, ne zaman nasıl kurulduk, neler yapıyoruz, nasıl yapıyoruz, nelere dikkat ediyoruz, ne gibi başarılar elde ettik, gelecekte neler yapacağız, ne gibi beklentilerimiz var gibi birçok sorunun cevabına yer verebiliriz. Siteniz, firmanız, kurumsal kimliğiniz hakkında merak içerisinde olan ziyaretçileriniz için belki de olmazsa olmazların başında geliyor hakkımızda sayfası.

İletişim

İletişim tabii ki sanal ortamda oldukça mühim. İnsanlar sizleri merak edip herhangi bir konuda sizlere ulaşmak isteyebilirler. Bu sebeple web siteniz üzerinden, görünür bir yerden bu sayfaya link vermeli ve bu sayfada da gerekli iletişim bilgilerinizi paylaşmalısınız. Sizlere tavsiyemiz kişisel iletişim bilgilerinizi değil, sitenize ait ya da kurumsal bilgileri paylaşmanız. Örneğin kişisel cep numaranızı paylaşmamalı, varsa ofisinizin kurumsal sabit hattını paylaşmalısınız. Ya da @siteadı.com şeklinde uzantıya sahip mail adresinizi bulundurmalısınız sayfanızda. İletişim bölümü olmayan web siteleri dışarından kendilerini buna kapatmış olarak görünürler. Ziyaretçilerde olumsuz izlenim bırakırlar.

Haberler Ve Basın Odası

Özellikle alanında ilerlemiş, kurumsal web siteleri, haberler ve basın odası gibi isimlere sahip sayfaları, hakkında haber yapabilecek bloglar için hazırlamalıdırlar. Bu sayfalar aracılığı ile düzenli olarak basın bültenleri dağıtılabilir, haberler yayınlanabilir ve haber yapılabilecek materyaller bu sayfalardan erişilir halde barındırılabilir. Bunları yapmamız, farklı blogların hakkımızdaki bir haber konusunda yazmalarını teşvik edecektir.

Sosyal Ağ Hesapları

Hep site içindeki sayfalardan bahsettik fakat site dışarısında da olmazsa olmaz olarak sosyal ağ hesaplarını saymalıyız. Aktif olarak kullanabileceğimiz mümkün olduğunca fazla sayıda sosyal ağı kullanarak daha fazla kişiye hitap edebiliriz. Fakat sırf hesabımız olmuş olsun diye adı dahi duyulmamış yerlerden hesap almanın alemi de yok.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim