Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

21

Mayıs
2014

Ampullerimiz De Akıllanacak Mı?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Teknoloji  |  Yorum: Yok  

akilli-ampulHayatımızdaki elektronik veya elektronik olmayan birçok ürün başına “akıllı” sıfatını almaya başladı. Önce akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar; sonra giyilebilir teknolojilerle birlikte gelen akıllı saatler, gözlükler, bileklikler ve daha birçok örneği. Peki, geliştirilen teknolojilerle birlikte artık evlerimize, iş yerlerimizde, kısacası kişisel tüm alanlarda kullandığımız ampullerimiz akıllı hale gelebilir mi? Bu, akıllı ampul olarak adlandırılan ürünlerle mümkün olabilir. Artık ortamlarınızı birkaç dokunuşla daha kişisel hale getirebilir, ampullerinizi dahi tamamen kontrolünüz altına alabilirsiniz.

Gelişen teknolojide sınır yok. Birbirinden çeşitli akıllı ürünlerin arasına ampuller de katılıyor. Giyilebilir teknolojilere benzer şekilde geliştirilen, bir akıllı telefonun yönetimine ihtiyaç duyan ürünler tanıtılmaya başlandı. Bununla birlikte artık ampullerimizi akıllı telefonumuzla kontrol edebileceğiz.

Akıllı telefonlara uyarlanan uygulamalar sayesinde akıllı ampulleri kontrol edilebiliyoruz. Uygulama sayesinde ampul açılıp kapatılabilirken ışık seviyeleri de kontrol edilebiliyor. Ayrıca ampülden çıkan ışığın rengi dahi uygulamalar yardımı ile değiştirilebiliyor. Bu sayede odanızın aydınlatma rengini istediğiniz zaman istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca yerinizden kalkmadan ışıkları açıp kapatmanız da mümkün oluyor. Ortamı daha loş ya da daha aydınlık hale getirebilmek de tamamen sizin kontrolünüzde.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim