Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

27

Haziran
2014

Sahte Windows 9’lara Dikkat Edin!

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet, Microsoft  |  Yorum: Yok  

windowsHenüz Windows 9 hakkında resmi haberlerimiz olmasa da çoktan Windows 9 konuşmaları internette yayılmaya başladı. Orijinal Windows 9’un piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen yakınlaşan çıkış tarihiyle birlikte sahte versiyonlarla kendine pay almak isteyenler çoğalmaya başladı.

Windows’un yeni versiyonunu takip etmek ve bir an önce Windows 9’a sahip olmak isteyenler henüz piyasada olmamasına karşın bu işletim sisteminin sahte versiyonlarına kanabiliyorlar. İnternette dolanan, windows 9 adıyla dağıtılan işletim sistemleri aslında kötü amaçlı dosyalar ya da değiştirilmiş versiyonlar. Windows’un önceki sürümlerinin var olan temaları değiştirilerek Windows 9 adı ile piyasada indirilmeye açık hale getirilebiliyor. Ancak tabii Windows’un beklenen yeni sürümüyle hiçbir alakaları yok.

Sahte versiyonlardaki muhtemel en büyük tehlike ise bazı zararlılarla dolu halde gelmeleri. Çeşitli zararlılar kişisel bilgilerinizin çalınmasına kadar birçok amaç için kullanılabilir.

Windows 8’in ardından merakla beklenen Windows 9 için geçerli bir sürümün gelecek sene, 2015’te yayınlanması bekleniyor. Ancak belirttiğimiz gibi henüz kesin bir tarih yok. O zamana kadar da Windows 9 olduğunu iddia edenlerden kesinlikle uzak durmakta fayda var. Windows 9’un çıkışında da bu işletim sistemini resmi adresten indirmekte kesinlikle fayda var.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim