Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

28

Haziran
2014

Twitter Ramazan Ayı İçin Bir Sürpriz Yaptı

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Twitter  |  Yorum: Yok  

twitterRamazan Ayı bugün başladı ve ilk sahurlar yapıldı. Türkiye’den de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter ise bu yıl ufak bir sürpriz ile bizlerin karşısına çıktı. #Ramazan hashtagini kullananlara bu hashtagin yanında mavi bir hilal simgesini de ekledi.

Bizlerin pek de alışık olmadığı yeni bir uygulama bu. Twitter’ın, Ramazan Ayı’nda karşımıza çıkardığı bu özellik ile birlikte tweeti içerisinde #Ramazan hashtagini kullanan kişiler, bu hastaginin yanında mavi bir hilal simgesinin de belirdiğini görecekler. Ayrıca sadece bu hashtag değil #Ramadan hashtaginde de aynı simge belirmekte.

twitter-ramazanYandaki örnekteki gibi gözüken hashtag-simge ikilisi Ramazan boyunca gönderdiğiniz tweetlerde belirecek. Ramazan Ayı’nın bitmesi ile birlikte devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

Hashtaglere simge eklenmesi Twitter’da yeni yeni gördüğümüz bir özellik. Bundan önce Dünya Kupası takımları için belirlenen hashtaglerde ülkelerin bayrak simgeleri yer alıyordu. Google’ın özel günler için logosunu değiştirme geleneği gibi Twitter’ın da bunu bir gelenek haline dönüştürmesi muhtemel. Böylelikle özel günler veya durumlar için belirlenen hashtaglerin yanında artık minik simgeleri sık sık görebileceğiz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim