Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

12

Ekim
2014

Akıllı Bileklikler Artık Çok Moda

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

akilli-bileklikAkıllı cihazların dünyasına giriş yaptıktan sonra sevilen ve artık moda oldu diyebileceğimiz akıllı bileklikler günden güne daha da gelişerek ilerlemeye devam ediyor. Bu yazımızda da kısaca akıllı bilekliklerden, marifetlerinden ve geleceklerinden bahsedeceğiz.

Akıllı bileklikler tek başına kullanabildiğimiz elektronik cihazlardan değiller. Mutlaka bir akıllı telefon desteği de gerekmekte. Sahip olduğunuz akıllı bilekliğin telefonunuzun işletim sistemine uygun uygulamasını indirerek bilekliğinizi kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Günümüzdeki akıllı bilekliklerin marifetleri maalesef sınırlı. Şu anda en büyük rollerinin daha çok kullanıcının sağlığı üzerinde olduğunu görüyoruz. Akıllı bileklikler başlıca gün içerisinde kaç adım attığınızı, ne kadar mesafe katettiğinizi kaydedebiliyor. Bu verileri akıllı telefonunuz üzerinden takip edebiliyorsunuz. Ayrıca örneğin günlük adım hedefi belirleyebiliyor, hedefinizi ne kadar tamamlayabildiğinizi görebiliyorsunuz. Ayrıca telefon uygulamanızın yardımıyla gün içerisinde gerçekleştirdiğiniz aktiviteleri de kaydedebilir, kalori kontrolünüzü de gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı akıllı bileklikler ise uykunuzda da sizi takip etmeye devam edebiliyor ve uykuda geçirdiğiniz saatleri analiz ederek sizi bilgilendirebiliyor.

Akıllı saatlerin en önemli avantajlarından bir tanesi ise pil gereksinimlerinin az olması sebebi ile pil ömürlerinin uzun olması. Böylelikle özellikle telefonlarımızda pil ömründen başımız dertte iken akıllı bilekliklerde bu durumu yaşamıyoruz.

Tüm bu özelliklere rağmen akıllı bilekliklerin vadettiklerinin henüz çok sınırlı olduğunu düşünenler arasındayız. Tabii temelinde basit bir yapıda olan bu bilekliklerin daha ne gibi özellikler ile karşımıza çıkabileceklerini sizlerin hayal gücüne, yorumlarına bırakıyoruz ancak bir yandan da acaba şu anki özellikleri ile fiyatlarını kıyasladığınızda fiyatlarının karşılığını verip vermedikleri konusunda bizlere fikirlerinizi iletmenizi istiyoruz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

1 Yorum Yapılmış!

    osman sofular

    Eki 15, 2014

    bendemi sipariş versem diye düşünüyorum

    Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim