Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

20

Ekim
2014

Online Halı Satışının Adresi: Halibul.com

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet  |  Yorum: Yok  

halibul-comÜlkemizde her geçen gün yeni alışveriş siteleri açılıyor. İnternetten alışveriş yapan kesimin artması ve internet alışverişinin gerek fiyat anlamında gerekse zaman anlamında daha da avantajlı olması hem alıcıları hem de satıcıları online alışveriş sitelerine yöneltiyor. Bundan birkaç yıl öncesine kadar internetten satılmaz denilen şeylerin bile yoğun şekilde satıldığına şahit olmaya başladık. Bu tip ürünlerden birisi de halı modelleri.

Bu incelememizde halibul.com online halı satış sitesinden bahsedeceğiz. Halibul.com 2013 yılının sonu 2014 ün başlarında kurulan yeni bir online alışveriş sitesi. Henüz oldukça yeni olmalarına rağmen sektördeki 35. yılını tamamlamış bir şirket. Şirketin kuruluş yeri Kayseri. Şirket ilk kurulduğu yıllarda toptan halı satışı yapmakta iken 2000’li yılların başlarında Kayseri’de satış mağazaları açarak perakende halıcılık yapmaya başlamıştır. 2014 yılının başında şirket, online ticarete başlama kararı almış ve bu kararlarını halibul.com olarak faaliyete geçirmiştir.

Halibul.com’u diğer halı satış sitelerinden ayıran en önemli özelliklerinin başında sitede rengine göre halı aramasının yapılabilmesi ve inanılmaz geniş ürün çeşitliliği diyebiliriz. Birçok markanın birçok serisine ait farklı halı modellerini sitede bulmanız mümkün. Örneğin Dinarsu Halı sayfasına giriş yapıp bu markadaki halı desenlerini incelemeniz mümkün. Ayrıca halı modelleri için farklı boyut seçenekleri de ürün sayfalarında yer alıyor. Tüm ürünlerde ücretsiz kargo uygulaması ve kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı sunmaları da müşteriler için oldukça cazip görünüyor.

Ödeme yöntemleri arasında kapıda nakit ödeme ve kapıda kredi kartı de yer alıyor. Özellikle Kapıda kredi kartı ile taksitli ödeme yöntemi ile
Türkiye’de bu hizmeti ilk veren siteler arasında yer alıyor. Ödeme yöntemleri içinden havale ya da eft ile ödemeyi seçen müşterilere ise koşulsuz şartsız %5 indirim imkanı tanınıyor. Ödeme yöntemleri ve kargonun ücretsiz olması düşünüldüğünde halibul, birçok markanın ürününü en ucuza alabileceğiniz bir platform haline geliyor.

Toplamda 12 marka halının satışını yapan halibulun ürün gamı her geçen gün artmakta ve farklı bir kategoride ev dekorasyon ürününlerinin de sitede yer alacağı bildiğimiz iş planları arasında yer almakta.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim