Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

10

Aralık
2014

LinkedIn Hesabınıza Kapak Fotoğrafı Ekleyebilirsiniz

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet  |  Yorum: Yok  

linkedin-logoİş dünyasına yönelik sosyal ağ olarak anılan LinkedIn, bir süre önce eklediği yeni özelliği sayesinde kayıtlı kullanıcıların profillerine kapak fotoğrafı şeklinde bir arka plan eklemelerine imkan tanıdı. Profillerin genel tasarımında bir değişiklik yapmayan LinkedIn, yalnızca profil sayfalarının üstte arka planında kalan alana bir resim eklemelerine imkan tanıdı. Biz de hem bu arka plan özelliğinden bahsedelim hem de nasıl bir arka plan koyabileceğimizi anlatalım istedik.

LinkedIn; “Okulunuzu, uzmanlık alanınızı veya önemsediğiniz amacı temsil eden bir resim seçin.” diyor. Yani LinkedIn’de bulunma amacınıza, bulunma pozisyonunuza uygun bir arkaplan resmi seçebilmeniz buradaki temel amaç.

Eğer henüz profiliniz için bir kapak resmi eklemedi iseniz ilk yapmanız gereken hesabınıza giriş yapmak ve profilinizi açmak. İlk defa arka plan resmi ekleyecekler için aşağıdaki gibi bir açıklama beliriyor ekranda.

linkedin-kapak

Bu açıklamanın üzerine tıklayarak hemen bir arka plan seçmeniz mümkün.

LınkedIn’deki kapak fotoğrafı tadındaki bu arkaplan alanının genişliği 100% olacak şekilde ayarlanmış. Yani soldan sağa kadar tüm ekranı kaplıyor. Yüksekliği ise 425 piksek kadar, neredeyse profil fotoğrafınızın altına kadar geliyor. LinkedIn, evden eve taşımacılık geniş bir alanı size ayırdığı için görüntüsü bozulmamış, iyi bir arkaplana sahip olabilmeniz için en az 1400 piksel genişliğinde ve 425 piksek yüksekliğinde bir resim eklemenizi tavsiye ediyor. Bu ölçülerden daha küçük bir resim ekleseniz de kabul ediyor ancak uyarı veriyor. Tabii daha küçük bir resim bu alana uydurulmaya çalışılacağı için görüntü kayıpları yaşanabiliyor.

Arka plan fotoğrafınızı kaydettikten sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise yine profil sayfanızı açtıktan sonra Profili Düzenleyin butonuna tıklamak ve arka plan resminizi düzenlemek. İsterseniz Resmi Kaldır seçeneği ile arka plan resminden tamamen kurtulabilirsiniz de.

Deneyimlediğimiz kadarı ile arka plan resminiz sadece kayıtlı LinkedIn kullanıcılarına gözüküyor. LinkedIn’e giriş yapmamış, evden eve nakliyat ziyaretçi olarak profilinizi ziyaret eden bir kişi kapak resminizi görmüyor.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misiniz?

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim