Kategoriler
Mobil Teknoloji

Sony’den Android 5.0 Güncellemesi 2015’in Başında Gelecek

sony-xperia-z2Android’in en yeni sürümü olan 5.0 Lollipop versiyonu çıktı çıkmasına ancak güncelleme haberleri gelirken Sony’den henüz bir tarih alınamamıştı. Sony, kullanıcılarının merakını gidermek üzere bir kendilerine gelen bir soru üzerine 2015’in başını işaret etti.

Diğer telefon devleri güncelleme adımlarını atarken Sony’den beklenilenin gelememiş olması kullanıcıları meraklandırmıştı. Güncelleme geleceğinin haberleri internet dünyasında dolaşıyordu fakat Sony net bir tarih vermemişti. Ancak sonunda Sony, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile yeni yılda Android 5.0 güncellemelerine başlayacaklarını işaret etti.

Sony’nin 2015 Ocak ayında başlatması beklenen güncellemelerin ilk olarak en üst düzey Xperia serileri olan Z2 ve Z3 modellerine geleceği bekleniyor. Bunların dışında Xperia Z, Xperia ZR, Xperia Z Ultra, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact modellerine de güncelleme geleceği düşünülüyor.

Sony’nin bu saymış olduğumuz Z serisi modeller dışında hangi telefonlarına Android 5.0 güncelleme desteği vereceği, bu güncellemelerin ise ne zaman yapılacağı henüz kesinleşmemiş durumda.

Yazar Gökberk Durmaz

Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*