Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

22

Şubat
2015

Chrome’da Gizli Çevrimdışı Oyun

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Bilgisayar, Google, Mobil  |  Yorum: 2 

chrome-oyunChrome kullanıcıları internet bağlantısında bir sorun olduğu zaman dinazor figürlü bir hata sayfasına alışıktır. Ancak bu hata sayfasında saklı basit bir oyun olduğunu biliyor muydunuz?

Chrome web tarayıcısını kullanan kişiler internet bağlantıları olmadığı zaman bir sayfayı açmaya çalıştıklarında içerisinde bir dinazor figürü yer alan hata sayfası ile karşılaşırlar. Meğer bu hata sayfasına Google, basit bir de oyun gizlemiş.

Bu oyun ne zamandır var, yakın zamanda bir güncelleme ile mi geldi bilmiyoruz ancak biz de gördüğümüzde çok şaşırdık. Siz de bu oyun nerdeymiş diye merak ediyor, bu oyunu hemen denemek istiyorsanız hazır olun oyuna nasıl erişebileceğinizi gösteriyoruz.

Öncelikle telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan bu oyuna erişmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken internet bağlantınızı kesmek. Bundan sonra Chrome web tarayıcınızı açıp bir internet sitesine girmeyi deneyin. İşte burada dinazor figürlü bir hata sayfası karşınıza çıkacak.

Eğer bilgisayarınızdan açtı iseniz bu hata sayfasında space (boşluk) tuşuna basmalısınız. Space tuşuna bastıktan sonra dinazorunuz bir yolda ilerlemeye başlayacak ve siz de space tuşuna bastıkça onu engellerin üstünden atlatmaya çalışacaksınız. Sürekli devam eden bu oyunda amaç engellere çarpmayıp üstünden atlayarak en yüksek skora ulaşmak.

Eğer bu hata sayfasına tablet veya telefonunuzdan girdi iseniz dinazorun üzerine bir defa dokunmanız oyunu başlatmak için yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan engellerin üzerinden ise yine ekrana dokunarak atlayabilirsiniz.

Belki kimileri anlamsız ve gereksiz olarak görebilir ama böyle basit süprizler bizlerin hoşuna gittiği bir gerçek. Siz de bir deneyin, öyle gelişmiş özellikleri olmasa da bağlantınızın kesildiği, canınızın sıkıldığı birkaç dakika keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

  butik saati

  May 10, 2015

  teşekürler

  Cevapla

  Damla Ergenekon

  May 18, 2015

  Bende oynuyorum bu dinazorun sırrını şimdi öğrendim ve garibim . Acaba bu oyun ne zamandır var ?

  Cevapla

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim