21

Haziran
2011

Adsense Neden Banlar?

Paylaş!: Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! MySpace'te Paylaş!
Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Webmaster  |  Yorum: 2 

Adsense Neden Banlar?Birçok arkadaşımız Google Adsense tarafından sitelerinin bir şekilde banlanmasından şikâyetçi. Adsense, reklam verenlerin tıklama başına verdiği ücreti duruma göre yayıncılara verir. Peki, adsense neden banlar bunlardan bahsedeceğiz. Zaten kaydolurken kullanım şartlarını okumak gerekir öncelikle. Reklamları sitemize yerleştirirken reklamlara tıklamaya özendirici şekilde yerleştirmek yasaktır. Reklamlara tıklamaya zorlayıcı şekilde de yerleştirmek yasaktır ayrıca.

En çok banlanma sebebi ise sahte tıklamalar. Örneğin kendi reklamınıza tıklamanız, bir grup oluşturup birbirlerinizin reklamlarına tıklamanız kurallara aykırıdır. Bu konuda bazen çok büyük haksızlıklar da oluşabiliyor. Yani sitenize bir şekilde gıcık olan biri reklamlarınıza sürekli tıklayarak sitenizi banlatmayı başarabiliyor.

Evet, birkaç ban sebebini açıkladık kısaca. Bazı siteler hiçbir suçu olmadığı halde banlanıyor, bazı siteler ise yıllarca Adsense’den faydalanabiliyor. Bu da Google Adsense’in taktiridir.

 

// Gencstyle / Weblopedi.net

Yazar: Gökberk Durmaz


Weblopedi.net Kurucusu. İnternet sitelerine, teknolojik gelişmelere büyük ilgisi var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde okuyor.

Gökberk Durmaz Blog Twitter Facebook Google+<
Weblopedi.net


Bu Yazı İçin Belirlediğimiz Etiketler:

yorumlar:

2 Yorum Yapılmış!

yorum yapmak ister misiniz?

*

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim