Kategoriler
Android Mobil Teknoloji

Arabalar Da Hacklenir Mi?

araba-hackBir önceki yazımızda Akıllı Arabaların Devri Yaklaşıyor başlığı ile gelecekte karşımıza çıkabilecek akıllı arabalardan ve bizlere ne gibi özellikler sunabileceklerinden bahsetmiştik. Malum akıllı telefonlar çıkınca telefonlara da zararlı yazılımların bulaşabileceği gerçeği ile karşılaşmıştık. Ya da televizyonlarımız akıllandı ve televizyonların da sanal korsanlar tarafından ele geçirilebileceğini gördük. İşte bunlarla birlikte aklımıza şu soru da geldi: arabalar da hacklenir mi?

Kategoriler
Android Teknoloji

Akıllı Arabaların Devri Yaklaşıyor

akilli-arabalarAkıllı arabaların devri diye bir nitelendirme yapmak ne kadar doğru olur bilmiyoruz ama son yıllardaki “akıllı” akımı arabaları da kapsıyor. Özellikle Android işletim sistemi ile geliştirilen yeni sistemler oldukça fazla imkan sunduğu için gerçekten akıllı arabalara doğru hızla gidiyoruz. Evet, günümüzde zaten Android işletim sistemine sahip cihazlar barındıran arabalar mevcut ancak gelecek, daha geniş kapsamda kontrol sağlayan sistemleri vadediyor.

Kategoriler
Android Google Mobil

Android’in 5.0 Sürümünün Adı Lollipop Oldu

android-5-0-lollipopBilindiği üzere mobil işletim sistemi olarak iOS’la birlikte liderler arasında yer alan Android, piyasaya yeni sürdüğü bütün ana güncellemelerine bir isim veriyor. Versiyon numarası dışında Android sürümlerine tatlı isimlerinden seçtiği sözcükleri veren Android, duyurduğu yeni versiyonunda da bu geleneği bozmadı ve 5.0 sürümüne Lollipop adını verdi.

Kategoriler
Android Mobil Teknoloji

Nokia, X Serisi İle Android Dünyasına Giriyor

nokia-xBir süre önce Nokia tarafından tanıtılan ve bizlerin de merakla beklediği Nokia X serisine gün geçtikçe daha da yaklaşıyoruz. Nokia’nın internet sitesi üzerinden özelliklerine yer verdiği 3 yeni model, Nokia X serisi adı altında kullanıcılarının karşısına çıkacak. Heyecanla beklediğimiz Nokia X’in en ayırt edici özelliği ise Android işletim sistemine sahip olması.

Kategoriler
Android Mobil

Android Cihazlarımızı Virüslerden Korumak İçin Neler Yapmalıyız?

android-viruslere-karsi-korumakAndroid işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ve tablerin sayısı günümüzde oldukça fazla. Çeşitli markaların her bütçeye yönelik Android’li cihazları piyasaya sürmesi ile kullanıcı kitlesi de oldukça genişledi. Fakat bu durum beraberinde Android’e yönelik virüslerin ve zararlı yazılımların da daha çok geliştirilmesine neden oldu. O halde bu zararlıların hedefi olmamak, onlardan korunmak için birkaç önemli noktaya dikkat edebiliriz.

Kategoriler
Android Mobil Teknoloji

Android’in Avantajları ve Dezavantajları

androidGünümüzde en yaygın mobil işletim sistemlerinden olan Android ve IOS arasındaki kapışma, iOS’a büyük bir darbe indirmek amacında olan Google şirketinin 2008 Ekimindeki atağıyla başladı. Android 1.0 sürümünü HTC Dream modeliyle yayınlayan şirket büyük pazarda kendinin de olacağının sinyallerini verdi. Büyük bir gelişim gösteren işletim sisteminin iOS’a göre günümüzde birçok avantajı var. Fakat bunların yanında çok yaygın olan Android’in hala iOS’un arkasında gösterilmesine sebep olan dezavantajları da bulunuyor.

Kategoriler
Android Google Mobil

Android 4.4’ün Yeni İsmi Belli Oldu!

android-4-4-kitkatGoogle’ın mobil işletim sistemi Android, akıllı telefonlarda kendini en iyi şekilde göstermeye devam ediyor ve sürekli kendini geliştiriyor. Google, yeni Android sürümleri ile kullanıcıların karşısına çıkarken bir yandan da belli başlı sürümlerini tatlı isimleri ile adlandırıyor. İşte Android’in son sürümü olan Android 4.4‘ün de adı belli oldu!

Kategoriler
Android İnternet Mobil

Android’te Sahte Marketler Tehlike Saçıyor!

sahte-android-marketAkıllı telefonlarla birlikte insanların hayatına ceplerimize yerleşen virüsler de girdi. Eskiden virüs deyince sadece bilgisayarlarda olur sanırdık fakat gelişen teknoloji birer mini bilgisayar haline gelen telefonlar ortaya koyunca bu telefonlara da tehtitler yöneliyor. İşte bu konuda Android için yer alan sahte marketler de tehlike saçıyorlar.

Kategoriler
Android Mobil

Sosyal Navigasyon Uygulaması Waze’i İnceliyoruz!

wazeAkıllı telefonların, özellikle de Android ve IOS işletim sitemlerinin büyük dünyasında birbirinden farklı amaçlara hizmet eden uygulamaları görmek mümkün. İşte bunlardan bir tanesi de Waze. Biz de bu yazımızda son aylarda gündeme adı düşen bu uygulamayı tanıtmak istedik.

Kategoriler
Android Teknoloji

Nikon’dan Akıllı Fotoğraf Makinesi!

nikon-coolpix-s800cSamsung’un Galaxy Camera’sı ile birlikte bir diğer akıllı fotoğraf makinesi de Nikon’un çıkarmış olduğu Coolpix S800c. Galaxy Camera’da da olduğu gibi Android işletim sistemine sahip olan Nikon S800c fotoğraf makinası yüksek özellikleri Android işletim sisteminin üzerine kurmaya çalışmış.