Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

5

Mart
2015

Apple Araba Sektörüne De Mi El Atıyor?

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

apple-arabaBir süredir teknoloji dünyasına yakın olan kişiler Apple’ın araba sektörüne adım atıp atmayacağını, nasıl bir adım atacağını konuşuyor. Apple Car haberleri çıktığı günden bu yana çeşitli ayrıntılar duyuyor olsak da elimizde çok fazla bilgi yok. Ancak yine de ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedikleri gibi Apple’ın böyle bir çalışma üzerinde olduğunu biliyoruz. Henüz bir görüntü ya da Apple tarafından gelen bir açıklama olmasa da sızan bazı haberler gün geçtikçe bizlere ulaşıyor. Peki Apple gerçekten araba sektörüne mi giriyor?

6

Kasım
2013

iPhone 5C İle Gelen Hayal Kırıklığı

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

iphone5c-hayal-kirikligi

Ucuz iPhone adı ile kullanıcılar arasında yayılan ve iPhone 5C adı ile hayata geçen yeni iPhone modeli hakkında çok fazla yazıldı çizildi. Apple, ilk defa bir sene içerisinde ek bir iPhone modeli çıkarttı ve daha çıkışına aylar varken bile adından sıkça ve özellikle de “ucuz” olarak söz ettiriyordu. Ancak her şey beklenildiği gibi olmadı. “Ucuz iPhone” olarak beklenen iPhone 5C, gerçekten beklentileri karşılamadı ve beraberinde birçok eleştiriyi de getirdi. İnternet, iPhone 5C ile çalkalandı. Hele de Türkiye’deki fiyatı belli olunca ülkemizdeki beklentiler iyice düştü bile diyebiliriz.

1

Kasım
2013

Apple, Türkiye İçin Online Mağazasını Açtı

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, İnternet  |  Yorum: 3 

apple-online-store

iPhone 5S ve 5C, Türkiye’de 1 kasım itibari ile satışa çıkmaya başladı ve Türkiye fiyatlarını da aynı zamanda resmi olarak öğrenmiş olduk. Bununla birlikte yeni iPhone’lar satışa çıkmaya başlamışken aynı zamanda Apple da Türkiye’ye yönelik online satış mağazasını internet kullanıcılarına sundu.

1

Kasım
2013

Turkcell ve Avea, iPhone 5S ve 5C’nin Fiyatlarını Resmen Açıkladı!

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

iphone-5s-turkcell-avea

10 Eylül’de tanıtımı yapılan ve ilk olarak belli başlı ülkelerde satışa sunulan yeni iPhone modellerinin ülkemize gelmesine sayılı günler kaldı. Yakın zamanda satışa çıkmaya başlayacak olan iPhone 5S ve iPhone 5C modellerinin Turkcell ve Avea tarafından fiyat etiketleri açıklandı. Turkcell ve Avea’nın hatlarla birlikte veya ayrı olarak sattığı telefon modelleri arasında yerini alacak olan bu yeni iPhone’ların satışa çıkması ile birlikte hangi versiyonları hangi fiyatlarla satılacak, ilk fiyatlar belli oldu.

14

Eylül
2013

iPhone 5S ve iPhone 5C Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

iphone-5s

Apple, yeni iPhone modellerini tanıtalı günler oldu fakat hala dillerden düşmedi bu telefonlar. Farklı özellikleri ile dikkat çeken, kimi zaman da eleştirilerin odağına yerleştirilen iPhone 5S ve iPhone 5C modelleri için akıllarda “bunlar ne zaman piyasaya çıkacak?” sorusu yer alıyor.

13

Eylül
2013

iPhone 5S Bizlere Neler Vadediyor? – 2

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

iphone-5s-2

Bir önceki yazımızda “iPhone 5S Bizlere Neler Vadediyor? – 1” başlığı ile iPhone 5S‘i derin bir incelemeye almıştık. Yazının en sonunda kamerasının dünyasına dalmıştık ancak artık biraz daha teknik özelliklere bu yazımızda geri dönelim istedik ve son olarak -1- numaralı yazımızın başında söylediklerimize cevap arayalım.

13

Eylül
2013

iPhone 5S Bizlere Neler Vadediyor? – 1

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

iphone-5s-1

Apple, birkaç gün önce bizlere iki yeni iPhone modelini tanıttı: iPhone 5S ve iPhone 5C. Uzun zamandır adından sıkça söz ettiren bu iki telefondan iPhone 5C’yi sizlere bir önceki yazımızda tanıtmıştık. Şimdi de iPhone 5’in üzerine yenilikler katılarak oluşturulan ve merakla beklenen telefonu, iPhone 5S‘i daha yakından tanımak istiyoruz.

12

Eylül
2013

iPhone 5C Nelerle Birlikte Geldi?

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

iphone-5cApple’ın 10 Eylül’de düzenlediği büyük etkinlik ile birlikte tanıttığı iki iPhone modelinden bir tanesi, merakla beklenen iPhone 5C idi. Daha önce arka kapağının ve diğer bazı görüntülerinin piyasaya sızmasıyla birlikte herkesin dilinde bir “ucuz iPhone” lafı dönüp duruyordu. Özellikle teknoloji dünyasında daha Apple’dan resmi bir açıklama gelmeden sıkça adından söz ettiren bir model. Biz de bir önceki yazımızda tanıtılan iki yeni iPhone hakkında bir giriş yaptıktan sonra ilk olarak iPhone 5C‘yi yakından tanımak istedik.

12

Eylül
2013

Sonunda iPhone 5S ve iPhone 5C Tanıtıldı!

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: 1 

iphone-5s-iphone-5c

Aylar önce başlayan dedikodu serüveni sonucunda son aylarımızı da Apple hakkındaki farklı söylentilerle geçirdik ve sonunda beklenen gün geldi çattı. Apple, iki gün önce düzenlediği büyük etkinlik ile bu seneki yeni iPhone modelini, iPhone 5S’i tanıttı. Tabi teknoloji dünyasının yakından takip ettiği gibi bu sene düzenlenen etkinlik sadece iPhone 5S’le de sınırlı kalmadı. Belki de yapılan dedikoduların odağına iPhone 5S’ten daha fazla yerleşmiş olan bir modelin de gerçeğe döndüğüne bu etkinlikle birlikte şahit olduk. Piyasaya her zaman üst düzey bir telefon süren Apple hakkında bu sene plastik kasaya sahip “ucuz iPhone”u da çıkartacağı hakkında oldukça sağlam iddialar ve sızan görüntüler vardı. Etkinlikle beraber bu telefonu da, iPhone 5C’yi de görmüş olduk. O halde gelin Apple’ın etkinliğinin detaylarına bakalım.

29

Temmuz
2013

Uygun Fiyatlı iPhone Bu Sene Geliyor Mu?

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Apple, Mobil, Teknoloji  |  Yorum: Yok  

apple-iphone-liteiPhone‘un meşhur dedikoduları, sonbaharın yaklaşması ile iyice yoğunlaştı. Weblopedi’de de daha önce bu dedikodular üzerine konuşmuştuk ve bu sene de dedikoduların gündeminde iPhone’un yeni çıkaracağı modeller var. Bu ürün ordusundan iPhone 5S heyecanla beklense de asıl gözler uygun fiyatlı iPhone‘un üzerinde!

4 sayfada 1. sayfa:1234

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim