Kategoriler
Bilgisayar İnternet Microsoft

Internet Explorer ve Edge İçin İşler İyi Gitmiyor

mozilla-firefox-internet-explorerMicrosoft bilgisayarlar için işletim sistemleri düşünüldüğünde zirvenin adı durumunda olsa da konu başka noktalara gelince aynı durum söz konusu olmuyor. Bütün Windows işletim sistemlerinde varsayılan olarak gelen Windows tarayıcıları (Internet Explorer ve Edge) görünen o ki hiç de iyiye gitmiyor.

Kategoriler
İnternet

Nokia’nın Temel İşlevli Telefonlarını Üreten Birimi Satıldı

nokia-telefonlarAkıllı telefonların hızlı yükselişine ayak uyduramayan Nokia, önce Windows’lu cihazlar üreterek başarı elde etmeye çalışsa da piyasada önemli bir yere gelemedi. Daha sonrasında da, 2013 yılında, Microsoft tarafından satın alındı. bu satın alımın ardından Nokia’da yeniden doğuş hedefleyen Microsoft telefonlara Nokia yerine kendi markasını koyduysa da kurtuluşun kapısı aralanmadı. Yine de günümüzde Windows 10’lu cihazlarla yenilikler yapmaya çalışan Microsoft, geçtiğimiz günlerde Nokia’nın temel işlevlere sahip olan telefonlarını üreten birimini FIH Mobile Ltd. isimli şirkete sattı.

Kategoriler
Facebook İnternet

Facebook Profiliniz Sizden Hangi İzleri Taşıyor?

facebook-eyeMevzu bahis internet olunca en çok konuşulan konulardan bir tanesi sosyal medya hesapları ve bu hesaplarda kullandığımız kişisel bilgilerimizin güvenliği. Bir yanda, daha “sosyal” olmak için durmak bilmeden paylaşılan kişisel bilgiler; diğer yanda ise bu büyük paylaşımın ne gibi tehlikeler doğurabildiğini bizlere gösteren şiddetli uyarılar. Bu uyarılara artık uyanlar da uymayanlar da bir hayli alışık diyebiliriz. Her verinin paylaşılmaması gerektiği, paylaşılsa bile nasıl paylaşılması gerektiği, daha doğru şekilde sosyal medya hesaplarımızı nasıl kullanabileceğimiz üzerine daha önce biz de çok fazla konuştuk. Şimdi de olaya başka bir yönden bakalım istedik. Dışarıdan bakan bir göz Facebook profilinizden hakkınızda neleri öğrenebilir?

Kategoriler
Facebook İnternet

Facebook Sanal Alışkanlıklarımızı Da Etkiledi

facebook-haberFacebook yıllardır hayatımızın içinde olan bir gerçek. Bulunduğum topluluklar içinde çok defa Facebook’u kullanmayan var mı diye sorulmuştur. En fazla 1-2 kişinin çıktığını hatırlıyorum. Az ya da çok kullanıyor olalım, birçoğumuz bir şekilde bu sosyal ağa kayıtlıyız. Ancak bir yandan Facebook’un sanal alışkanlıklarımızı da etkilediğinin farkında mısınız?

Kategoriler
İnternet Webmaster

SEO’nun Getirdiği Kötü Alışkanlıklar

kotu-seo-teknikleriÖnceki bir yazımızda “Sosyal Medya Sayfalarında Sık Yapılan Hatalar“ı anlatırken SEO’nun getirdiği kötü alışkanlıklar diye bir terim kullandık. Evet SEO, artan rekabet ortamında rol oynamak için önemli bir silah olarak kullanılıyor. Fakat bir yandan kullanıcı tarafına kötü yansıyan alışkanlıkları da doğurduğunu söylememiz lazım. Kullanıcıları arama motorlarından kapmak isteyen sitelerin anlamsız içeriklerine sıkça maruz kaldığımız çok açık.

Kategoriler
Facebook İnternet Twitter

Sosyal Medya Sayfalarında Sık Yapılan Hatalar

sosyal-medya-hatalariMarkaların hedef kitleleri ile olan etkileşimlerinde sosyal ağların önemini artık hepimiz biliyoruz. Sosyal medyaya henüz el atmamış herhangi bir marka yok sanıyoruz. Hatta öyle ki bir markayı daha ortaya çıkarmadan sosyal medya hesaplarını elde etmek öncelikli gayemiz oluyor. Başta bu kadar özen gösterilen sosyal medya hesaplarında maalesef yapılan birçok da hata var. Sizler için en sık yapılan hataları derledik ve bunların neden bir hata olduğunu paylaşmak istedik.

Kategoriler
Bilgisayar İnternet Mobil

Whatsapp’ı Web Üzerinden Kullanmaya Başlayabilirsiniz

whatsapp-bilgisayarBir süredir internette konuşulan haberler doğru çıktı ve WhatsApp web sürümünü yayınladı. Ancak beklentilerimizden biraz daha farklı bir şekilde. Yine de artık WhatsApp üzerinden daha kolay bir yazışma yapmak isteyen kişiler bilgisayarlarını kullanabilecekler.

Kategoriler
İnternet

Youtube Liste Dışı Video Nedir?

youtubeBazı Youtube videolarının altında bu videonun “Liste Dışı” olduğuna dair bir simge ve uyarı metni yer alabiliyor. Peki liste dışı olarak etiketlenen Youtube videolarının özelliği nedir? Liste dışı olarak belirtilmeleri ne anlama geliyor? Bir Youtube videosunun liste dışı olması hangi kısıtlamaları getiriyor ve bizler kendi videolarımızı liste dışı olarak nasıl etiketleyebiliriz?

Kategoriler
İnternet Mobil

2015’te Türkiye 4G İle Tanışacak

4g-internetEvet, ülkemize 3G gibi 4G de geç geliyor. Fakat sonunda 2015 yılında 4G ile ülkece tanışacak gibiyiz. Tabii geç diyoruz çünkü Japonya’da 5G üzerine çalışmalar çoktan başladı bile. Peki 2015 yılı bizler için 4G yılı mı olacak gerçekten?

Kategoriler
İnternet

LinkedIn Hesabınıza Kapak Fotoğrafı Ekleyebilirsiniz

linkedin-logoİş dünyasına yönelik sosyal ağ olarak anılan LinkedIn, bir süre önce eklediği yeni özelliği sayesinde kayıtlı kullanıcıların profillerine kapak fotoğrafı şeklinde bir arka plan eklemelerine imkan tanıdı. Profillerin genel tasarımında bir değişiklik yapmayan LinkedIn, yalnızca profil sayfalarının üstte arka planında kalan alana bir resim eklemelerine imkan tanıdı. Biz de hem bu arka plan özelliğinden bahsedelim hem de nasıl bir arka plan koyabileceğimizi anlatalım istedik.