Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam

yandex-bitcoin-ceviri

Türkiye’de gerçekleştirdiği farklılıklarla adı duyuran, yerelliğe önem vermesi ile öne çıkan Yandex, yine Türkiye’nin de üzerine sık konuşmaya başladığı bir konu üzerine, Bitcoin üzerine adım attı. Yandex, artık para birimleri arasında çeviri yaparken Bitcoin çevirisini de arama motoru içerisindeki araç ile sunmaya başladı. Böylelikle Bitcoin‘in güncel değerini para birimleri cinsinden görebileceksiniz.

20

Eylül
2013

Yandex Türkiye’de 2. Yaşını Kutluyor!

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-turkiye

Rusya merkezli arama motoru Yandex, Türkiye’ye 2 yıl önce bugün adımını attı. Geçen süre zarfında birçok servisini Türkiye’nin hizmetine sunan, servislerini yerelleştiren, adından sıkça söz ettiren Yandex, bugün 2. yaşını kutluyor.

23

Temmuz
2013

Yandex En Çok Yapılan Yazım Hatalarına Dikkat Çekiyor!

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-yazim-hatalari

Arama motorları, yapılan aramalar sırasında oluşabilecek yazım hatalarına karşı yine de kullanıcılarına doğru sonuçlar sunmak amacıyla bu hataları düzelterek sonuç gösteriyorlar. Yandex de yanlış yazılmış bir kelime girmiş bile olsanız bunu otomatik düzelterek sonuçları önünüze seriyor. İşte Yandex, Dil Bilgisi adını verdiği sayfada en çok yapılan kelime yazım hatalarını bir araya getirmiş.

4

Temmuz
2013

Yandex’ten RSS Okuma Servisi: Yandex.Yayınlar

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-yayinlar-1Henüz birkaç gün önce tamamen kapanan Google Reader için bazı alternatifleri sizlere tanıtmıştık. Ülkemize geldiği günden bu yana birçok servisini de beraberinde getiren, bizleri birçok yeni servisi ile tanıştıran Yandex, RSS okuma servisini de tanıttı.

21

Haziran
2013

Yandex, Browser’ın Mobil Sürümlerini Yayınladı!

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Mobil, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-mobil-browser

Chromium alt yapısını kullanan ancak kendine has birçok farklılığı ve kullanıcılara en iyiyi sunmayı amaçlayan özellikleri ile dikkat çeken Yandex.Browser’ın mobil sürümleri yayınlandı.

18

Haziran
2013

Yandex.Mail İçin Tema Nasıl Seçilir?

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-mailYandex hakkında anlatımlarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda Yandex’in ücretsiz olarak sunduğu e-posta servisi Yandex.Mail‘i kullandığımız panelimiz için bir tema nasıl seçebiliriz bunu göreceğiz.

12

Haziran
2013

Yandex E-posta Hesaplarınızın Aliasları

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-mailÜlkemize güzel bir giriş yapan arama motoru Yandex, farklı hizmetlerini de Türk kullanıcılara sunuyor. Bunlardan biri de Yandex.Mail. Yandex’e kayıt olurken aynı zamanda bir Yandex.Mail hesabı da edinmiş ve @yandex.com.tr’li bir mail adresine sahip olmuş oluyorsunuz. Fakat bu kadarla da kalmıyor. Yandex.Mail’e kaydolduktan sonra ana e-mail adresinizin dışında alias e-posta hesaplarınız da olmuş oluyor. Bakalım bunlar nelermiş?

9

Haziran
2013

Siteniz İçin Ayrıntılı Bir Sayaç: Yandex.Metrica

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: Blog Sahiplerine Özel, Webmaster, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-metrica

Tüm site sahipleri, hem sitelerine gelen günlük ziyaretçi sayısını öğrenmek hem de diğer ek bilgilerle ziyaretçiler hakkında farklı istatistiklere ulaşabilmek için sayaçlar kullanıyorlar. İşte bu sayaçlara bir alternatif de Yandex’ten sizlere sunuluyor. Sayaç olarak bundan önce gördüğümüz en iyi ve en detaylı bilgileri veren servis Google’ın Analytics hizmetiydi ancak biz de buna alternatif aramaya başladık. Bulduğumuz güzel bir seçenek işte sizlere tanıtacağımız Yandex.Metrica.

6

Haziran
2013

Yandex’in Adalar Konsepti Artık Türkiye’de!

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-adalar

Bir süredir üzerinde çalışılan yeni bir konsept var: Yandex Adalar. İşte bu yeni konsept artık Yandex.com.tr üzerinden de aktif hale getirildi. Aslında çalışmalarına hala daha devam edilen Yandex yeniliğinin amacı, kullanıcılara aradıkları şey için en doğru kaynağı en kısa sürede göstermek. İşte biz de bu yazımızda Yandex’in Adalar tasarımına göz atacağız.

12

Mayıs
2013

Yandex’ten Anneler Gününe Özel Hazırlık

Yazar: Gökberk Durmaz  |  Kategori: İnternet, Yandex  |  Yorum: Yok  

yandex-anneler-gunu-logo

Birkaç gündür Anneler Günü için birçok markanın özel videolarından bahsediyoruz. İnternette viral olarak hızla yayılım gösteren videolar aslında markaların önüne geçerek dikkat çekmeyi başarıyor. Bu videolar hem yayılırken markaları da duyurmuş oluyor hem de markaların anneler gününü unutmadıklarını göstermiş oluyor. İşte bu güne özel hazırlıklar yapan bir isim de Yandex oldu.

5 sayfada 1. sayfa:12345

© 2011 Weblopedi.net - Tüm Hakları Saklıdır
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Weblopedi Site Yazarı Google +: Gökberk Durmaz alexa bilgilerim